Penzion Procházka - Vranov nad Dyjí

+420 731 418 098
Přejít na obsah
VRANOV nad DYJÍ

Vranov nad Dyjí, historické městečko, ke kterému neodmyslitelně patří pohádkově vyhlížející dominanta vranovského zámku na strmé skále nad řekou Dyjí, rozhodně patří k nejnavštěvovanějším turistickým místům Jižní Moravy.

Za posledních deset let zde vznikla celá řada hospůdek, restaurací, cukráren a penzionů, lákajících k posezení. Život obce v minulosti vždy ovlivňoval život na Vranovském zámku.

Původní hrad, v 11. století patřící k hraniční obranné pevnosti, byl v 17. století přestavěn na barokní zámek tak, aby odpovídal představám tehdejšího panstva o reprezentačním sídle. Na své si ve Vranově nad Dyjí kromě milovníků historických památek přijdou i vyznavači různých letních sportů a milovníci přírody.

Největší atrakcí letní turistické sezony je Vranovská přehrada, vybudovaná podle švýcarského projektu v letech 1930 - 33 jako první betonová přehrada v tehdejším Československu a položila základy vzniku významného rekreačního centra.

Kdo nehledá osvěžení ve vodách Vranovské přehrady a dává přednost klidné a nedotčené přírodě, ten si rovněž přijde na své, když se vydá do Národního parku Podyjí, ať už jako cyklista, houbař, či vyznavač pěší turistiky
Návrat na obsah