Penzion Procházka - Vranov nad Dyjí

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

VRANOV nad DYJÍ

Vranov nad Dyjí, historické městečko, ke kterému neodmyslitelně patří pohádkově vyhlížející dominanta vranovského zámku na strmé skále nad řekou Dyjí, rozhodně patří k nejnavštěvovanějším turistickým místům Jižní Moravy.

Za posledních deset let zde vznikla celá řada hospůdek, restaurací, cukráren a penzionů, lákajících k posezení. Život obce v minulosti vždy ovlivňoval život na Vranovském zámku.

Původní hrad, v 11. století patřící k hraniční obranné pevnosti, byl v 17. století přestavěn na barokní zámek tak, aby odpovídal představám tehdejšího panstva o reprezentačním sídle. Na své si ve Vranově nad Dyjí kromě milovníků historických památek přijdou i vyznavači různých letních sportů a milovníci přírody.

Největší atrakcí letní turistické sezony je Vranovská přehrada, vybudovaná podle švýcarského projektu v letech 1930 - 33 jako první betonová přehrada v tehdejším Československu a položila základy vzniku významného rekreačního centra.

Kdo nehledá osvěžení ve vodách Vranovské přehrady a dává přednost klidné a nedotčené přírodě, ten si rovněž přijde na své, když se vydá do Národního parku Podyjí, ať už jako cyklista, houbař, či vyznavač pěší turistiky
Penzion PROCHÁZKA * Zátiší 340 * Vranov nad Dyjí
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky